“Jak sprzedać nawiedzony dom”. Koszmary z dzieciństwa powracają

 Czasem tak bywa, że nie każdy chciałby wspominać swoje dzieciństwo z wielką przyjemnością. Nie jest to możliwe, ponieważ każde najmniejsze wspomnienie jest bolesnym koszmarem, który chciałoby się zakopać głęboko pod ziemią. Ten motyw, który tak doskonale znany jest z realnego życia, chętnie wykorzystywany jest przez współczesnych autorów. W ten właśnie sposób postąpił Grady Hendrix. Jego “Jak sprzedać nawiedzony dom” opublikowana w 2024 roku, to dla bohaterki powrót do koszmarów z lat dzieciństwa.

“Jak sprzedać nawiedzony dom”. Śmierć rodziców

Główna bohaterka – Louise – musi przygotować dom zmarłych rodziców na sprzedaż. Tylko że w ogóle nie ma na to ochoty. Będzie to bowiem oznaczać to, że będzie musiała nauczyć się żyć bez dwóch najważniejszych osób w swoim życiu. Dom należałoby odnowić, usunąć pozostałości po rodzicach. Jednak kolekcja lalek należąca do mamy, wywołuje ciarki na skórze. Louise wie, że podróż do rodzinnego domu, to także powrót do koszmarów z dzieciństwa. Część z nich związana jest z bratem. Bezrobotny Mark nigdy nie wyjechał z rodzinnego miasta, a do tego ma za złe siostrze, że odniosła taki sukces. Jednak bez niego Louise nie będzie w stanie ogarnąć tematów związanych ze sprzedażą domu. Szczególnie, że dom chyba nie chce zostać sprzedany. Właściwie to Louise już sama nie jest pewna, co jest rzeczywiste, a co jej się tylko wydaje. Czy główna bohaterka otrzyma szansę na to, aby w pełni władz umysłowych powrócić do swojego męża i dziecka?

Czy rodzina jest ważna?

Grady Hendrix stworzył powieść, która jest połączeniem grozy z humorem. Świetna konstrukcja, która wciągnie czytelnika bez reszty. Wczytując się dobrze w tą książkę, będzie można zauważyć, że autor zwraca także uwagę na to, jak ważne jest utrzymanie właściwych kontaktów w rodzinie. Tym bardziej że prawidłowe relacje będą miały ogromny wpływ na to, jak będzie wyglądać przyszłość. Louise nie chce spotkać się z Markiem, ale praktycznie jest do tego zmuszona. Czy każdy powinien odczuwać taką niechęć do bliskich osób ze swojej rodziny?

https://www.youtube.com/watch?v=dpjRC9PJQS43